PLANY TRENINGOWE

Dlaczego warto mieć plan?

Plan treningowy jest tym co odróżnia zwykłych hobbystów biegania od osób chcących rozwijać się i polepszać swoje wyniki.

 Ważna jest również analiza zawodnika Pozwala dobrać odpowiednią strategię trenowania oraz pomaga wyznaczyć cele.

Plan jest świetną motywacją do wyjścia na trening, mimo zmęczenia czy brzydkiej pogody. Czasem potrzebna jest motywacja z zewnątrz… 

Każdy plan jest spersonalizowany do Państwa potrzeb i układany co tydzień z uwzględnieniem Państwa postępów. Gdyby coś Państwu wypadło w środku tygodnia to oczywiście uwzględnimy to w planie. 

Co oferuję?

– PEŁNA ANALIZA ZAWODNIKA 

– OPRACOWANIE MIESIĘCZNEGO PLANU BIEGOWEGO (PLAN OTRZYMUJEMY RAZ W TYGODNIU) 

– KONTROLA REALIZACJI PLANU ORAZ ŚLEDZENIE POSTĘPÓW

– KONSULTACJE TELEFONICZNE

JAK TO SIĘ ZACZęło?

Trenerem stałem się trochę przypadkowo – przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w Atlancie 1996. Mieszkałem wówczas w Albuquerque, USA z moja żoną oraz naszym przyjacielem Frankiem, który porzucił życie w Vancouver w Kanadzie i stał się naszym wsparciem podczas owych przygotowań. Franek w młodości uprawiał sztuki walki ale mieszkając z nami chciał spróbować czegoś innego i padło na maraton. Miał wówczas skończone 40 lat. Jego wynik osiągnięty podczas Maratonu Cleveland, USA – 2.30.01 nie robił wtenczas na mnie większego wrażenia , natomiast dziś doceniam go absolutnie. Franek był moim pierwszym podopiecznym.

WYNIKI "MOICH" ZAWODNIKÓW

EDYTA LEWANDOWSKA

2.33'00

MARATON

MARIUSZ GIŻYŃSKI

1.04'17

PÓŁMARATON

MICHAŁ KACZMAREK

28'37''44

10 000 M

OPINIE

" Michał był moim trenerem kiedy startowałam maraton i biegi uliczne. Nasza współpraca układała się bardzo dobrze i razem wybiegaliśmy mój rekord życiowy w maratonie 2:33:00. Dziękuję mu za wsparcie, cenne wskazówki i wiarę w moje możliwości. To była piękna sportowa przygoda! "
Edyta Lewandowska
"I was very fortunate to be able to train and live with Michael in Albuquerque, New Mexico. I had met him a year before in Vancouver, British Columbia, Canada when he was already an international star of track and field. The first race that I saw him competing in was the 1500m in Coquitlam, B.C., and he won it in 3:38 - very very impressive. So, to be under his wing was more of a privilege than anything else, even though I was almost twice his age. To be honest, the training was very, very demanding; he was a strict coach. (Many times I would fall asleep after our meals at the table!) However, I have accumulated a tremendous amount of knowledge, not just about running, but also general fitness, weights, nutrition, a right mind set, and rest - very very important. Michael wrote precise programs for me in preparation for my marathons. Because of him, I was able to run a 2:30:01 marathon, as well as a mile, 5k, and 10k in very respectable times, and not just for 40 years old. Now I am in my 60s, and still in very good shape, in part due to Michael. His passion for running reflects in his drive to inspire and train others."
Frank Samko
" Po około 20 letniej przerwie postanowiłem powrócić do biegania i miałem to szczęście i przyjemność, że udało mi się nawiązać współpracę z Michałem, który był moim trenerem w latach 2012-2017. Michał był wybitnym lekkoatletą (jego wyniki są w czołówce polskich tabel historycznych) a teraz jest profesjonalnym trenerem i propagatorem biegania. Jest też moim kolegą i osobą, na którą zawsze mogę liczyć. Dzięki współpracy z Michałem powróciłem do biegania i to (nie chwaląc się) ze sporymi sukcesami. Pierwotnie miało być bieganie długich dystansów (złamanie „trójko” w maratonie, co przyszło za pierwszym maratońskim startem), a skończyło a tym, że powróciłem na bieżnię tartanową. Jako tzw. masters osiągnąłem trenując pod okiem Michała takie sukcesy, jak kilkukrotne mistrzostwo Polski na 800m w kat. M40 i M45, posiadam aktualnie rekordy Polski na 1000m indoor w kat. M40 i M45, dwukrotnie byłem w finale Mistrzostw Świata Masters na 800m i 1500m, zdobyłem brązowy medal na 800m w kat. M45 na mistrzostwach Europy w Wenecji i w sztafecie 4x400m). Powyższe osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc i zaangażowanie Michała. Chciałem podkreślić, że w okresie współpracy z Michałem nie doznałem żadnych kontuzji i to świadczy o profesjonalnie dobranym treningu. Michał pokazał mi także gdzie i jak biegać w Szklarskiej Porębie (polecam jego obozy), a także zawsze udziela cennych rad i wskazówek dot. treningu i nie tylko. Polecam Michała, jako świetnego trenera i wspaniałego człowieka, współpraca, z którym zapewni optymalny i bezpieczny trening. "
Andrzej Piotrowski
" Michał Bartoszak - polski Olimpijczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, to od lat również doskonały trener przygotowania motorycznego i wytrzymałościowego. Współpracuję z M. Bartoszakiem od ponad 15 lat i w okresie tym miałem przyjemność korzystania z Jego wskazówek, planów treningowych oraz licznych porad przed najważniejszymi dla mnie startami w biegach maratońskich oraz zawodach triathlonowych. Doskonale pamiętam i bardzo mile wspominam zarówno przygotowania, jak i start w Maratonie Berlińskim w roku 2007, w którym ustanowiłem swój rekord życiowy 2:57:25. M. Bartoszak nie tylko przygotował mnie do startu, ale też towarzyszył mi na trasie do samej mety. Podczas przygotowań do cyklicznych biegów 10 km Szpot Swarzędz organizujemy oficjalne, otwarte treningi, które również prowadził M. Bartoszak. Uczestnicy tych spotkań bardzo cenią sobie praktyczne rady oraz - oparte na dużym doświadczeniu - przestrogi. Ogromną sztuką jest umiejętność przekazywania w bardzo klarowny sposób, czasami skomplikowanych kwestii, amatorom, co Michał doskonale potrafi. Wiedzy tej można także uczyć się od M. Bartoszaka podczas corocznych obozów biegowych organizowanych w Szklarskiej Porębie. Równie ważne jest bardzo indywidualne, wręcz analityczne podejście do każdego uczestnika prowadzonych przez Michała zajęć. Czy miałbym takie wyniki, jakie osiągnąłem dotychczas bez pomocy tak doświadczonego trenera? Nie sądzę. "
Ireneusz Szpot

Chętnie odpowiem na Państwa pytania...